آب :
آب منطقه آزاد چابهار از طریق مجتمعات آب شیرین کن در درون منطقه تامین می گردد که مهمترین آن مجتمع آب شیرین کن تیس می باشد که توسط بخش خصوصی احداث گردیده است،چابهار در حین حال دارای یک آب شیرین کن بزرگ  در جاده کنارک چابهار می باشد که قابلیت تامین آب را برای صنایع منطقه آزاد چابهار داراست،
علاوه بر آن طرح های احداث سد در اطراف منطقه در حال اجرا می باشد که مقادیر زیادی آب را از بارانهای فصلی ذخیره سازی می نماید مهمترین طرح اجرا شده کنونی طرح سد پیشین می باشد که قسمت عمده آب مصرفی را تامین می نماید،علاوه بر آن طرح های بزرگ دیگری با نام های سد زیردان در بخش پلان شهرستان چابهار و سد کهیر در بخش مرکزی شهرستان همجوار یعنی کنارک در دست مطالعه و اجرا می باشد.
در حال حاضر حدود 65.5 کیلومتر شبکه توزیع آب،12.5 کیلومتر شبکه انتقال آب تاسیس گردیده است.
 علاوه بر آن منطقه آزاد چابهار با توجه به برنامه های تاسیس نواحی صنعتی ،موضوع احداث آب شیرین کن های اختصاصی را  نیز در برنامه های خود دارد که با مشارکت بخش خصوصی عملی خواهد شد،لذا بخش آب یک زمینه عمده سرمایه گذاری نیز می باشد.

فاضلاب:

طول شبکه فاضلاب کنونی در منطقه آزاد چابهار حدود 45 کیلومتر است و سازمان منطقه آزاد چابهار برای تامین شبکه فاضلاب صنعتی  طرح های را  در دست اجرا دارد،بخش فاضلاب یکی از بخش های مهم برای مشارکت در طرح های زیرساختی منطقه آزاد چابهار به شمار می آید.

برق:

 منطقه آزاد چابهار به شبکه سراسری برق متصل  می باشد ،نیروگاه بخار ایرانشهر عمده ترین تامین کننده برق می باشد و علاوه بر آن نیروگاه 350 مگاواتی در چابهار در نزدیکی روستای تیس کوپان ساخته شده است.
شبکه کنونی برق منطقه آزاد چابهار حدود 178 کیلومتر است که برای تامین نیازهای آینده سازمان منطقه آزاد چابهار توسعه آن را در برنامه های خود دارد.
سازمان منطقه آزاد چابهار جهت خودکفایی و اطمینان از تامین برق صنایع طرح ایجاد نیروگاه برق را در لیست طرح های مهم برای جذب سرمایه گذاری گنجانده است.

 انرژی:

انرژی در منطقه آزاد چابهار ،همانند سراسر ایران از محل انرژی بارانه ای تامین می گردد،عمده ترین انواع انرژی در حال استفاده کنونی گازوئیل می باشد، که  با توجه به ظرفیت فعالیت و گزارش کار واحدهای  مختلف تولیدی و کارگاهی از طریق شرکت پخش فراوردهای نفتی چابهار تامین می شود که پس از معرفی سازمان منطقه آزاد چابهار  امکان پذیر می باشد.
تامین سوخت مورد نیاز اتومبیل و کامیون های متعلق به شرکتها تابع قوانین کشوری می باشد  و با اخذ کارت سوخت پس از خرید این نوع ماشین آلات امکان پذیر می باشد.
    فن آوری  اطلاعات و ارتباطات:
 با توجه به اهمیت بخش ارتباطات این بخش زیر نظر شرکت مخابرات منطقه ازاد چابهاروابسته سازمان می باشد،ارائه خدمات ارتباطی همانند تلفن  ثابت ، همراه و اینترنت از جمله فعالیتهای آن می باشد،کلیه سرمایه گذاران فارغ از نوع کار می توانند پس از مشخص شدن محل فعالیت و ثبت شرکت  برای تامین امکانات ارتباطی به این شرکت مراجعه فرمایند.

 زمین:

زمین های مصوب منطقه آزاد چابهار بر اساس قانون معادل 14000 هکتار و یا 14 کیلومتر مربع می باشد،که طبق طرح جامع  به 9 پیکره تقسیم بندی شده ،هر یک از این پیکره ها به فعالیت های  خاصی اختصاص یافته است .
تا کنون بالغ بر 1000 هکتار از زمین های منطقه آزاد چابهار آماده سازی شده و آماده سازی 500 هکتار از زمین های آن در حال اجرا می باشد. در حال حاضر در منطقه آزاد جابهار بالغ بر 5600 متر انبار جهت نگهداری انواع کالاها  وجود دارد و طرح احداث 21000 متر فضای سر پوشیده و سردخانه  و همچنین 20.000 متر مربع فضای انبار وروباز  در حال اجرا می باشد. همچنین در محوطه های شهید بهشتی  و شهید کلانتری مجموعاً 22200  متر مربع انبار وجود دارد.
ساز مان منطقه آزاد چابهار همچنین در راستای توسعه فضاهای آماده سازی شده خواهان مشارکت بخش های خصوصی داخلی و خارجی در ساخت شهرک های صنعتی آماده،سالن های تولیدی و انبارهای اجاره ای در منطقه آزاد چابهار می باشد
    حمل و نقل:
منطقه آزاد چابهار با توجه به امکانات موجود مجهز به سیستم حمل و نقل ترکیبی  می باشد که شامل هوایی،دریایی و جاده ای می گردد،ایجاد خط آهن  چابهار-مشهد از اهم برنامه های دولت ایران در برنامه پنجم توسعه می باشد که منطقه آزاد چابهار را به کریدور ارتباطی اصلی با آسیای میانه مبدل خواهد ساخت.
ارتباطات جاده ای:

راههای جاده ای چابهاراز جهات مختلف به شبکه های اصلی حمل و نقل  داخلی بین المللی متصل است،که شامل موارد ذیل می گردد:
چابهار-بندرعباس(ایران)
چابهار-ایرانشهر-زاهدان-مشهد- سرخس(در مرز ترکمنستان)
چابهار-ایرانشهر- زاهدان- میرجاوه (مرز پاکستان)
چابهار- ایرانشهر-زاهدان- زابل- میلک (مرز افغانستان)
چابهار-ایرانشهر-بم- تهران- به سمت مرزهای ترکیه ،عراق،ترکمنستان و جمهوری آذربایجان
در سلسله اقدامات  جدید از سوی دولت پاکستان بزرگراه ساحلی مکران در جنوب پاکستان احداث شده است باشد ،بندر کراچی پاکستان را به گوادر و سپس بازارچه مرزی ریمدان در شهرستان چابهار در ایران متصل می نماید،که امکان اتصال زمینی چابهار را به بنادر گوادر و کراچی نیز به وجود می آورد.

 ارتباطات هوایی:

منطقه آزاد چابهار از فرودگاه کنارک در 40 کیلومتری منطقه آزاد چابهار برای حمل و نقل مسافر از طریق هوایی استفاده می نماید که روزانه دو پرواز به تهران و هفته ای 3 پرواز به زاهدان  و بندرعباس و 2 پرواز به مشهد و دوبی (امارات متحده عربی) و یک پرواز دو هفتگی به مسقط (عمان) دارد.یکی از برنامه ها  و پروژه های مهم سازمان منطقه آزاد چابهار جهت تسهیل ورود سرمایه گذاران،ایجاد فرودگاه بین المللی در محدوده منطقه آزاد چابهار است که در هیات دولت جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی است.

  ارتباطات دریایی:

منطقه آزاد چابهار،تنها منطقه آزاد ایران می باشد که به آبهای عمیق اقیانوسی با قابلیت پهلوگیری کشتی های بزرگ اقیانوس پیما متصل است،در حال حاضر دواسکله  تجاری شهید کلانتری و شهید بهشتی با قابلیت پهلوگیری کشتی های 45 و 100 هزار تنی درچابهار فعال هستند که منطقه آزاد چابهار از آنها استفاده می نماید ،اسکله های چابهار درحال سپری کردن یک طرح توسعه هستند که ظرفیت آنها را به 6 میلیون تن در سال خواهد رساند.
کشتی رانی جمهوری اسلامی و کشتی رانی والفجر از جمله خطوط فعال کشتی رانی  موجود ولنج های باری وابسته به افراد حقیقی نیز در مسیر چابهار- دوبی و چابهار - بندرعباس  در حال فعالیت هستند.
امید می رود توسعه بیشتر فعالیتها سبب راه اندازی خطوط مستقیم کشتیرانی به سایر بنادر دنیا گردد